Zoo opice

postavičky na tortu postup na zvieratká - Veselý opičky

Zoo - opice postup 

Vymodelujte si s nami veselé opičky - zvieratká postavičky na tortu.

- skôr ako budete lepiť jednotlivé dekorácie na tortu , potiahnite si tortu a podložku hmotou. Nastriekajte tortu a podložku airbrushom alebo môžete na tortu nalepiť farebné časti poťahovacej hmoty. Na podložku môžete urobiť pomocou granka alebo kakaa hnedé časti na tráve, Môžete použiť nasekanú hnedú hmotu.

- vyvaľkajte hnedú hmotu a položte na ňu fóliu so štruktúrou dreva , prevaľkajte alebo žehličkou    na tortu zatlačte rovnomerne fóliu do hmoty

- odstráňte fóliu z hmoty a narežte na kúsky a vytvorte smerovníky , tabuľky so zvieratami ako vidieť na obrázku.

- pripravte si hlavy zvieratiek : môžete modelovať ručne alebo použiť silikónovú formičku, práškovými farbami hlavy upravte a domaľujte tekutými potravinovými farbami.

- pripravené smerovníky a hlavy nalepte na tortu vodou alebo jedlým lepidlom ( bielym alkoholom)

Album si otvorte aby ste lepšie videli detaily potupu.


Veselé opičky postup

Vymodelujte si jednotlivé časti zvieratka tak ako vidíte na obrázku. Môžete lepiť priamo na tortu alebo najskôr poskladať opičky podľa toho ako budú umiestnené na torte. V tomto prípade je lepšie lepiť priamo na tortu.  Ak modelujete z hmoty , ktorá pomalšie tuhne, zvieratká si vymodelujte vopred aby postavičky stihli dostatočne stuhnúť. Nedávajte stuhnúť do chladničky.

Jednotlivé časti opičky nemodelujte príliš veľké . Najskôr si vymodelujte nohy a chodidlá . Nalepte na tortu (ak modelujete mimo torty, položte na maketu, vtedy nelepte končatiny na maketu ). Potom nalepte ku chodidlám trup  uložte do tvaru v akom budú nalepené  na torte Prilepte horné končatiny a uložte do tvaru aký budete potrebovať.  Nakoniec nalepte hlavu. Nalepte ústa, oči, uši ...  Ak sa bojíte či vydržia zvieratká na torte, môžete použiť výstuže pri modelovaní.


Písmená ZOO

- vyvaľkajte si hmotu , položte šablónu na hmotu a jemne pozatláčajte do hmoty žehličkou na torty , dávajte pozor aby ste nezatlačili okraje šablóny

- opatrne práškovou farbou zafarbite kresbu cez šablónu , môžete vytieňovať 

- opatrne odstráňte šablónu , utrite zo spodnej strany aby nezostala zamazaná a položte vedľa na hmotu a opäť zatlačte do hmoty a opakujte . Opakujte tieto kroky aby Vám kresba vyšla na všetky písmená. Veľkosť zvoľte podľa veľkosti písmen.

- vykrojte písmená a nechajte ich dobre stvrdnúť aby držali tvar . Opatrne nalepte na podložku

Tabuľka na fotenie - 

- vykrojte si tabuľku a 2 malé trojuholníky

- tabuľku môžete skladať z farebných hmôt od začiatku alebo môžete na tabuľku nastriekať oblohu , trávu a podobne ako je obrázkoch nižšie

- ak budete vykrajovať obrázok pomocou pachwork cutters , zvieratko si môžete naznačiť na tabuľku , alebo predkresliť 

- z farebných kúskov vyvaľkanej hmoty si vyskladajte zvieratko a postupne lepte na tabuľku

- na miesto kde je bude hlava vykrojte kruh , taktiež keď položíte vykrojenú hlavu na tabuľku opäť vykrojte kruh

- na tabuľku nalepte hmotu v tvare stromu a kosticou naznačte ryhy , na konáriky nalepte lístky

- nakoniec môžete nalepiť lístky trávy

- tabuľku a trojuholníky nechajte stvrdnúť a potom zlepte . Keď bude tabuľka držať , môžete ju nalepiť na tortu. Tabuľku si môžete pripraviť aj vopred.

Opičky 

Kamene  a hadi 

pomôcky na modelovanie zakúpite v www.peceniehrou.sk