Maľované farebné rolády

foto-postup

Už odjakživa čo si pamätám ma to ťahalo do kuchyne . Chcela som vedieť variť piecť , modelovať také isté ružičky ako moja teta , ktorá bola vychýrená cukrárka v okolí ... Pokus omyl sa striedal s úspechom. Vždy som cítila radosť keď sa mi niečo podarilo . Pamätám si aká som bola šťastná , keď som upiekla svoju prvú ovocnú tortu . Keď sa spätne pozerám na svoje začiatky - vždy sa pousmejem. Tak ako sa menili moje skúsenosti s pečením a tvorením , tak sa menil aj štýl zákuskov a tort ktoré boli niečím iné, výnimočné , moderné. Už dávnejšie ma upútali farebné rolády , ktoré som chcela vyskúšať . Nie sú zložité na prácu a ak máte deti, ktoré radi pečú bude to pre nich zábava.

Tému a obrázok si môžete zvoliť akýkoľvek , samozrejme si môžete zvoliť aj cesto ktoré Vám vyhovuje.  

Budete potrebovať cesto na roládu , papier na pečenie , špičku na nanášanie cesta , jednorazové vrecká , potravinové farby a rôzne šablóny alebo si môžete šablóny vytvoriť.

Najskôr si zafarbite cesto , naneste cesto v rôznych tvaroch na papier na pečenie a dajte na chvíľu zapiecť . Na takto zapečené cesto naneste zvyšok cesta a dajte upiecť . Potom roládu opatrne zatočte a nechajte vychladnúť. Po vychladnutí naplňte krémom , ovocím ... podľa svojej chuti.

Ak nechcete použiť potravinové farby , môžete použiť suroviny , ktoré prirodzene farbia ako napr. čokoláda , kakao , rôzne ovocie alebo zeleninu. V dnešnej dobe sa dajú kúpiť aj rôzne prírodné potravinárske farby.

Vzory si môžete vymyslieť , osobne najradšej tvorím detské motívy.

Keď tvoríte obrázok, ktorý je viacfarebný , musíte dať zapiecť každú vrstvu zvlášť. Nakoniec navrstvite cesto na obrázok a dajte upiecť roládu.


Veľkonočná maľovaná roláda .

Pri maľovanej roláde používajte farby , ktoré sa dobre rozotierajú s cestom. Napríklad prírodné práškové farby , tekuté farby ...

Keď chcete zafarbiť cesto a farbou sa vám cesto zriedi, pridajte trocha múky na zahustenie farebného cesta. Medzi jednotlivými krokmi pri kreslení obrázku cestom , nechajte cesto na chvíľu stuhnúť v mrazničke. Taktiež pred vyliatím zvyšného cesta nechajte obrázok na chvíľu v mrazničke. Po upečení cesto spolu s papierom na pečenie zabaľte do vlhkej utierky a nechajte vychladnúť. Cesto sa vám tak pekne odlúpne nepoškodené od papiera na pečenie. Nakoniec naplňte podľa chuti.