Maják

Nechajte sa inšpirovať , pochváľte sa svojimi dielami na našej FB stránke

Maják som vyrábala z gumpasty Satin Ice . Okrem toho , že je krásna biela , tak sa dá na veľmi tenko vyvaľkať a vytvrdne tak aby Vám maják dobre držal . Avšak ak ste naučení modelovať z inej hmoty , tak môžete vyskúšať napr. aj Smartflex velvet , Satin Ice a podobne.  Suroviny a pomôcky som zakúpila v T-Fornax - www.peceniehrou.sk Šablónu doplním už čoskoro.

Šablónu som kreslila na A4 , ak chcete šablónu menšiu , vytlačte si ju na menší formát. Ak chcete šablónu poslať e-mailom napíšte mi . Ela


Vyvaľkajte si hmotu na tenko , vykrojte opatrne steny majáku a nechajte vytvrdnúť. Aby sa Vám lepšie spájali steny majáku , môžete si vytvoriť tvarovač z výkresu a nechať schnúť maják na ležato 3 časti zvlášť a 3 časti zvlášť . Potom zlepte dohromady a nechajte vytvrdnúť. Pred lepením bočné hrany jednotlivých stien zrežte pod uhlom , aby vznikla pekná hrana. Nakoniec maják nalepte na 6-uholník.


 Na striešku si urobte najskôr z výkresu , obaľte potravinovou fóliou a až potom zlepte striešku na maketu. Po vytvrdnutí  odstráňte z hmoty . Maják môžete modelovať z farebnej hmoty , ja som jednotlivé diely farbila práškovou farbou aby pôsobili matne. Potom treba pracovať opatrne, aby ste si nezafarbili biele časti.


Vykrojte si ďalšie časti majáku a nechajte vytvrdnúť.  Vykrojte si pásiky hmoty , nechajte trocha vytvrdnúť a polomäkké stočte do kruhu, nechajte zatvrdnúť , potom nalepte na základne , jednu obruč nalepte na kruh a jednu obruč nalepte na 3-uholník. 


Najskôr na maják nalepte lano na vrch stien. nalepte jednotlivé časti poschodí a striešku.

Nakoniec maják dozdobte podľa vlastných predstáv. 


Ukážka modelácie z gumpastyUkážka modelácie zo Smartflex velvet