Linecké koláčiky vianočné

ako ozdobiť vianočné linecké koláčiky

Vianočné linecké koláčiky . Recept nájdete tu. Upečte linecké koláčiky rôzne tvary a nechajte vychladnúť na rovnej podložke ( ak necháte vychladnúť koláčiky na sebe , nie na rovnom podklade môžu sa Vám zdeformovať). Z cukrovej hmoty ( ktorú máte radi) si vyvaľkajte hmotu a vykrojte tie isté tvary ako v prípade lineckých koláčikov. Nechajte trocha stvrdnúť , budú potom na lineckých krásne hladké. 


Sovičky - linecké koláčiky

Potrebujete vykrajovačky patchwork , cukrovú hmotu , potravinové farby , džem, linecké koláčiky

1 - 2) vykrojte si sovičku základ.  3) potom si vykrojte krídla a zároveň si môžete tou istou farbou vykrojiť pazúriky. 4) sovičky si vytieňujte práškovou farbou. 5 - 6) vykrojte si Mikulášske čiapky. 7 - 8) vykrojte si oči ( kruhy z bielej hmoty ) a zobák a nalepte na sovu. 9-10-11) nalepte modré oči a čierne zreničky. 12 - 13) nalepte čiapku na sovičku a hotovú sovu nalepte na kruhy z hmoty 14 - 15 - 16) Vykrojte pazúriky a vetvičky a nalepte na kruh a sovu. 17 - 18) Nalepte lístky a bobuľky a nakoniec nalepte na linecký koláčik.


Vtáčiky - Zimné linecké koláčiky ozdobia nie len Váš sviatočný stôl ale potešia aj detské očká.

Na vytvorenie týchto koláčikov budete potrebovať vykrajovačky patchwork cutters , cukrovú hmotu , vykrajovačku kruh , upečené linecké koláčiky , marmeládu. 

1 - 2) vykrojte si z hmoty kruh , otlačte do hmoty vetvičku . Nalepte na to kúsky zelenej hmoty podľa obrázku ( môžete vetvičku aj namaľovať).  3) nalepte červené bobuľky.  4) vykrojte vtáčikov z hmoty.  5) nafarbite najskôr práškovou farbou.  6) potom zvýraznite detaily tekutými farbami , nechajte uschnúť.  7) nalepte na kruh z hmoty.  8) na linecký koláčik natrite džem a nalepte koliesko z hmoty.


Linecké koláčiky - Domčeky foto-postup

1 - 2) vykrojte si tvar domčekov a urobte okienka. 3) kosticou si naznačte drevo . 4) práškovou farbou pomocou štetca namaľujte jednotlivé časti domčeka. 5) tekutou farbou zvýraznite časti dreva , strechy.  


Vianočné koláčiky foto-postup