Linecké inak

Sem vložte podnadpis

Linecké cesto - tart alebo tartaletky

Linecké koláčiky plnené marmeládou nemusia mať vždy rovnaký tvar a náplň. Vyrobte si lineckú tortu v tvare písmen, číslic , srdce ... alebo linecké tartaletky, košíčky s ovocím ... Vyskúšali sme pre Vás v spolupráci s T-Fornax . Ponúkajú množstvo rôznych vykrajovačiek na zaujímavé torty v tvare písmen, kruhov, srdcia.

Osviežia a ozdobia sviatočný stôl či už na oslavu, svadbu alebo len tak ku kávičke.

Vyvaľkajte si cesto a vykrojte tvar ktorý Vám vyhovuje , možností je veľa , môžete použiť vykrajovače v tvare písmen, srdiečok , kolieska a podobne.

Naplňte sviežim krémom - použiť môžete krém pribináčik , mascarpone, šľahačkový . Cez hladkú špičku robte kôpky , položte druhé upečené vychladnuté cesto a opäť robte z krému kôpky z krému , ozdobte podľa fantázie , použiť môžete ovocie , čokolády , snehové pusinky, jedlé kvety , lupienky kvetov , mätu ...

Linecké cesto pekne zvlhne môžu sa plniť deň vopred. recept na linecké cesto nájdete tu.

Linecké cesto môžete zameniť iným cestom napr. medovým cestom. 

Šľahačku ( ideálna je vysoko percentná ) kúpite napríklad v T-Fornax www.peceniehrou.sk 


Mascarpone krém : Mne vyhovuje kombinácia mascarpone , šľahačka a jemný tvaroh  , z každého dávam 250g  + práškový cukor podľa chuti , ak chcete tvaroh vynechať , môžete dať 250g šľahačky a 250g mascarpone + práškový cukor podľa chuti.

Postup :

Vyšľahajte šľahačku , zvlášť vyšľahajte tvaroh , mascarpone a práškový cukor do hladkej konzistencie . Potom ručne opatrne spojte šľahačku a mascarpone s cukrom alebo mascarpone , s cukrom, s tvarohom . Môžete plniť.