Linecké koláčiky obrázkové

Postup modelovania na linecké koláčiky

Linecké koláčiky s obrázkom z hmoty postup pre cukrárov

Linecké koláčiky sú veľmi jednoduché, chutné a obľúbené.  Avšak nemusíte sa držať len klasiky ale pár koláčikov si môžete netradične ozdobiť podľa fantázie. Môžete použiť rôzne vykrajovačky či šablóny a odtláčacie lišty (patchwork cutters) alebo môžete skladať obrázky bez pomôcok.

Recept podľa ktorého pečiem už roky. Objavila som ho na internete a trocha upravila podľa seba.

Recept : 200g práškového cukru, 400g masla , 600 práškového cukru , 2 žĺtka , 1 vajíčko. Môžete pridať vanilku , kakao, kávu, mak … podľa chuti. Zamiesiť , dať chladiť na dve hodiny a upiecť.

V tomto prípade neplním dva kúsky lineckého džemom ale linecký koláčik potriem džemom a na to položím ten istý tvar z poťahovacej hmoty s obrázkom.

Linecké koláčiky - vianočné vtáčiky na vetvičke

Postup :

Vyvaľkajte si hmotu a vykrojte si tie isté tvary ako budú linecké koláčiky. ak idete otláčať vzor , tak musíte otlačiť do mäkkej hmoty , ak idete lepiť na to obrázok, tak si nechajte tvar trocha vytvrdnúť, bude na lineckou vyzerať krajšie , vyrovnané, nebude povrch  nerovný. 

Kolieska : na mäkké koliesko otlačte vzor. Niektoré časti vetvičky namaľujte a na niektoré nalepte tvary. obrázok bude vyzerať plastickejšie. 

Vtáčikov si vykrojte a nafarbite najskôr práškovou farbou a dofarbite obrysy tekutou farbou. Nalepte na vetvičku. 

Hotové obrázky nechajte vytvrdnúť. Na linecké koláčiky si natrite marmeládu, čokoládu, krém podľa chuti. Na to položte hotový obrázok.

Linecké koláčiky vianočné sovičky

Postup :

Na sovičky použite hmotu na modelovanie – pužila som smartflex velvet. Vykrajovala som vykrajovačkami patchwork cutters, jedntlivé diely som lepila vodou a farbila práškovými farbami.