Svadobná torta

14.02.2022
Svadobná torta od Janky
Svadobná torta od Janky

Plánujete svoj nezabudnuteľný deň? Každá nevesta si chce svoj veľký deň vopred naplánovať podľa svojich predstáv. O svadbu sa vám môže postarať svadobná agentúra, ktorá dbá aby svadba bola naplánovaná do najmenších detailov. Svadbu si však môžete naplánovať podľa svojich predstáv sami.

Okrem svadobných šiat, sály, kytice ... je dôležitou súčasťou aj svadobná torta a zákusky . 

V dnešnej dobe môžete vidieť na svadobnom bare zaujímavé torty a zákusky v rôznych tvaroch, chutí , prevedeniach.

Svadbu môžete ladiť do rovnakej farby, prispôsobiť svadobnej kytici. Farbou roku 2022 je  fialová farba.

Skôr ako budete plánovať tortu dajte si záležať na výbere cukrárky. Zistite si vopred akým tortám sa venuje a či dokáže vaše požiadavky zrealizovať.

Svadobnú tortu pripravila Jana Luhová
Svadobnú tortu pripravila Jana Luhová
Svadobná torta s modelovanými kvetmi
Svadobná torta s modelovanými kvetmi
Svadobná torta s ovocím a živými kvetmi
Svadobná torta s ovocím a živými kvetmi

Svadobná torta - kvety

Ak máte radi klasiku , poteší vás torta s jemnými kvetmi, ovocím alebo vhodnou dekoráciou. Zaujímavým doplnkom svadobnej torty sú ručne modelované kvety. V súčasnosti zakúpite modelované kvety, ktoré sa svojim vzhľadom približujú ku živým kvetom. Výzdobu z  modelovaných kvetov môžete prispôsobiť napríklad výzdobe svadobnej sály , svadobnej kytice a podobne.

Môžete však siahnuť aj po netradičnom zdobení, či modernom štýle zdobenia. Čoraz častejšie vidieť ako nás ovplyvňuje zahraničný štýl. Pri výbere torty si môžete jednotlivé príchute vyskúšať vopred na rôznych svadobných výstavách, ochutnávkach , kde si môžete pozrieť výrobky cukrárov, vyskúšať chuť, dohodnúť stretnutie.

Ak plánujete na svadobnej torte a zákuskoch živé kvety, uistite sa , že kvety sú jedlé sú vhodné na tortu a nie sú jedovaté. 

Modelované kvety na svadobnú tortu
Modelované kvety na svadobnú tortu
Modelovaný kvet na svadobnú tortu
Modelovaný kvet na svadobnú tortu

Svadobná torta - postavičky

Veľmi obľúbenou dekoráciou na svadobnej torte sú určite aj svadobné postavičky. Nemusia to byť klasické postavičky na ktoré ste zvyknutí , môžete siahnuť po netradičnom zdobení.

Zaujímavou voľbou sú určite postavičky v tradičnom folklórnom kroji.

Ak chcete mladomanželov obdarovať netradičnou svadobnou tortou svadobné postavičky môžu byť oblečené do športového oblečenia prípadne podľa záľub svadobčanov. Fantázií sa medze nekladú.

Tieto torty nemusia byť na hlavnou svadobnou tortou. Môžete ich využiť ako darček pre mladomanželov, ktorý ich určite poteší.


Modelované postavičky na svadobnú tortu
Modelované postavičky na svadobnú tortu
Modelované figúrky na svadobnej torte
Modelované figúrky na svadobnej torte

Ak vám pečie tortu cukrárka ktorá sa nevenuje modelovaniu , môžete si vymodelované dekorácie objednať u nás a odovzdať svojej cukrárke.