Hojdacie kreslo

Inšpirujte sa a pochváľte sa s Vašim dielkom na našej stránke

Hojdacie kreslo som tvarovala a modelovala z hmoty gumpasta Satin Ice , ktorú zakúpite v T-Fornax www.peceniehrou.sk

Nakreslila som si bočné časti kresla na pauzovací papier , môžete použiť fóliu alebo papier na pečenie , kresleným dole aby sa na hmotu neotláčal nakreslený vzor.

Modelovala som z bielej  hmoty a nastriekala airbrushom , ale modelovať môžete z farebnej hmoty. 


Hojdacie kreslo

Vyvaľkajte si prúžky hmoty a na fólií , na ktorej máte nakreslenú šablónu ( fóliu položte na podložku maľovaným zo spodnej strany aby sa kresba neotláčala na hmotu) ukladajte jednotlivé pásy hmoty kolmo na šablónu kresla a zlepte ich spolu. Nechajte dobre vytvrdnúť. 


Otlačte si vzor do vyvaľkanej hmoty na tenko pomocou patchvork cutters alebo ak nemáte túto formičku , môžete pomocou kostíc vytvoriť vlastný vzor. 

Pomocou hladnej tenkej špičky na zdobenie krémom si do hmoty urobte na husto dierky, vytvoríte tak zaujímavý efekt hojdacieho kresla , vykrojte tvar na operadlo a sedadlo . Na spodnú časť operadla a sedadla nalepte prúžky hmoty , spevníte tak kreslo, opäť nechajte stvrdnúť. , potom si vytvorte obruč ktorú vložíte medzi operadlo a sedadlo , vytvoríte tak medzeru ale zároveň spevníte kreslo.  


Po vytvrdnutí opatrne zlepte jednotlivé časti kresla . Ak robíte z bielej hmoty a chcete farebné kreslo , nastriekajte ho airbrushom , alebo môžete naniesť práškovú farbu na sucho na kreslo. Ak robíte z farebnej hmoty , kreslo už po zlepení upravovať nemusíte , alebo môžete namaľovať rôzne vzory.


Stolček na knihu . 

Vyrobíte podobným spôsobom ako kreslo. Veľkosť si môžete určiť sami.


Koberček

Vyvaľkajte si hmotu . Naznačte si kruhy na hmotu . Na papieri si vystrihnite najmenší kruh , ktorý máte na hmote naznačený . Položte na to šablónu a nastriekajte pomocou airbrush alebo naneste farbu pomocou štetca. ( ostatné časti koberca musíte zakryť , aby sa Vám nezvýraznili okraje šablóny na hmotu)

Pomocou ihlicovej kostice si narušte hmotu v strednom kruhu koberca.

Klieštikmi si urobte vzor dokola koberca a nakoniec skalpelom naznačte na okraji prúžky.

Koberček môžete nakoniec nastriekať airbrushom alebo zafarbiť práškovou farbou.

Ak nemáte airbrush , môžete skladať koberec aj z farebných hmôt.